Yazar:
Kategori:
Tarih: 28.06.2021

Site sıra bulucu

Sıra Bulucu Nedir?

Dünyada en yaygın olarak kullanılan ve en popüler arama motoru Google ’dur. Google, kullanıcılar tarafından arama ve işleme kolaylığı için ağdaki tüm bilgileri düzenleme görevine sahiptir. Google bize aradığımız şey ile ilgili seçenekler sunar. Bu seçenekler arasında genellikle en baştakilere bakarız. Çoğu zaman ikinci veya daha ileriki sayfalara bakmayız bile. Hal böyle olunca firmalar üst sıralarda görünmek isterler ve bunun için adeta yarışırlar. 

Sıra bulucu aracımız sitenizin Google aramalarında hangi sırada olduğunu tespit etmeye yarayan bir araçtır. Bu programımızı tamamen ücretsiz olarak kullanabilirsiniz, bu işlem herhangi bir üyelik kaydı da gerektirmez ve İstediğiniz kadar sorgulama yapabilirsiniz, ancak sitemize üye olursanız her sıra sorgulamada istenen güvenlik kodunu girmenize gerek kalmayacaktır. Böylelikle Google gibi arama motoru programlarında sıranız yükselişte mi yoksa düşüşte mi olduğunu kolaylıkla takip edebilirsiniz. Bu programlar sadece Google için değil aynı zamanda Yandex, Bing gibi arama motorlarında da sitenizin kaçıncı sırada olduğunu tespit edebilirsiniz. Sıra bulucu

Sıra Bulucu Ne İşe Yarar?

Site sıra bulucu aracımızın kullanıcılar için pek çok faydası mevcuttur. Bunların en önemlilerini sizin için sıralayalım.

  • Web sayfanızın Google, Bing, Yandex gibi arama motorlarında kaçıncı sırada olduğunu tespit eder.
  • Web sayfanızda anahtar kelimelere göre arama yapmanıza imkân tanır.
  • Sitenizin hangi anahtar kelimeleri kullanarak sıralamaya girdiğini bulabilirsiniz.
  • Aramanızda herhangi bir sınır yoktur. İstediğiniz kadar arama yapabilirsiniz.
  • Sıra bulucu çerezlerle çalışmadığı için size gerçek sıralamanızı verecektir.
  • Sıralamanızı tespit ettikten sonra SEO çalışmalarınıza daha iyi bir şekilde yön verebilirsiniz.

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) kavramı günümüzde oldukça yaygınlaşmış ve insanlar sitelerini üst sıralara taşımak için uğraşmaktadır. Bunun da ilk adımı öncelikle web sayfanızın arama motorundaki konumunu tespit etmek olacaktır. Bu tespitte sıra bulucu aracımız imdadımıza yetişir. İstediğiniz kadar siteyi sorgulatabilmenize imkân tanır. 

Sıra Bulucu Nasıl Kullanılır?

Sıra bulucu aracımızın kullanımı oldukça basittir. Aracımız mobil uyumludur, isterseniz bilgisayardan isterseniz de tablet veya telefonunuzdan kolayca sorgulama yapabilirsiniz. SEO, arama motorlarının sitemizi daha iyi anlayabilmemiz için kullanılan bir sistemdir. Bir nevi arama motorları ile anlaşmaktır diyebiliriz. Sıra bulucu aracımız, arama motoru ile uyumlu çalışarak sitenizin kaçıncı sayfa ve ırada bulunduğunu size sunan bir araçtır. Sizde sitenizin sıralamasını öğrenmek için sıra bulucu programımızı kullanabilirsiniz.